Kalite Komisyon Toplantısı Devam Ediyor | All Contents

Üniversitemizin Kalite Kurulu Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın başkanlığında İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde yapıldı. Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve Genel Sekreterimiz Harun Demir’in de hazır bulunduğu toplantıya, bütün akademik ve idari birimlerimizden Kalite Koordinatörlüğü üyeleri katıldı. 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yükseköğretim sisteminde kalite güvence kültürünün yaygınlaşması ve içselleştirilmesi amacıyla yürütülen kalite çalışmaları hakkında bilgi verdiği ve açıklamalarda bulunduğu Kalite Kurulu Toplantısında, üniversitemizdeki Kalite Komisyonunun yapısı ve görevleri ile 2019 yılında yürütülecek faaliyetler masaya yatırıldı.

 

Toplantıda eğitim-öğretim, AR-GE ve yönetim faaliyetlerinin kalite süreçlerine uygun şekilde yapılandırılması konusunda atılacak adımlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Polat, üniversitemizin kurumsal hedefleri doğrultusunda yönetim anlayışının olgunlaştırılması, kalite süreçlerinin kurumsal değerlere uygun olarak yönetilmesi ile sürekli öğrenme ve iyileştirme anlayışının benimsenmesinin önemine işaret etti.